Rozwody

W opracowanej przez psychologów skali najbardziej stresujących wydarzeń życiowych
drugie miejsce zajmują rozwody.

Wsparcie psychologiczne jakie otrzymuje się od profesjonalnego pełnomocnika jest równie ważne jak opieka i pomoc prawna. Jesteśmy zawsze do dyspozycji naszych Klientów, którzy w trakcie prowadzonej sprawy w Sądzie mogą do nas zadzwonić i poradzić się w wielu sprawach, gdyż często sytuacja jest dynamiczna i musimy na bieżąco z Państwem podejmować takie czy inne decyzje.
Jeśli sytuacja tego wymaga współpracujemy z doświadczonymi psychologami oraz lekarzami psychiatrami, do których nasi Klienci mogą zwrócić się o pomoc i profesjonalną opiekę.

Rozwód jest bardzo przykrym zdarzeniem w życiu człowieka, ale także z rozstania się małżonków wynikają określone bardzo istotne skutki zarówno faktyczne jak i prawne dotyczące samych małżonków, małoletnich dzieci, majątku dorobkowego /domu / mieszkania.
Często pojawiają pytania – co da mi rozwód z winy małżonka, a co bez orzekania o winie? A co z alimentami na dziecko i kontaktami dziecka ze drugim rodzicem ? Jak wykazać, ile zarabia małżonek, skoro znaczna część jego dochodów jest „na czarno”? A jak wykazać, jakie są faktyczne potrzeby dziecka?
Na wszystkie te i inne pytania podczas spotkania w Kancelarii udzielimy Państwu wyczerpujących odpowiedzi.

Ustalenie winy

Wina to kwestia, która potrafi rozpalić największe emocje. Dla jednych to sprawa kluczowa, której podporządkowują całą strategię rozwodową. Dla innych to po prostu karta przetargowa. Zawsze jednak, jeśli rozwód wiąże się z orzekaniem o winie, oznacza to konieczność tzw. "prania brudów" - opowiadania w sądzie o szczegółach pożycia, czasem bardzo intymnych i bolesnych. Można jednak rozwieść się bez orzekania o winie. I to wcale nie jest porażka!

Opieka nad dzieckiem/alimenty

Jeśli rozwodzący się małżonkowie mają dzieci, bardzo szybko zorientują się, że kwestia miejsca zamieszkania dziecka, władzy rodzicielskiej, kontaktów i alimentów, może poróżnić ich bardziej decyzja czy rozwód ma się odbyć z orzekaniem o winie czy też nie. Tak nie musi być. Przepisy w większym stopniu niż kiedyś stawiają na porozumienie i mediację. I warto sięgnąć po te narzędzia, ponieważ dziecko łączy Państwa na zawsze.

Podział majątku

Dopóki istnieje małżeństwo, istnieje majątkowa wspólność małżeńska. Podział majątku w sprawie o rozwód jest rzadko spotykany. Niemniej, kwestia  "co dalej" ze wspólnymi nieruchomościami, kredytami, oszczędnościami, pojawia się już na tym etapie i nierzadko jest powodem wielu zmartwień i trosk. Można równoległe ze sprawą o rozwód podzielić majątek na podstawie aktu notarialnego (po uzyskaniu rozdzielności majątkowej), jeżeli nie koliduje to ze strategią w rozwodzie.