Rozwód w Gdańsku

W opracowanej przez psychologów skali najbardziej stresujących wydarzeń życiowych
drugie miejsce zajmują rozwody.

Wsparcie psychologiczne jakie otrzymuje się od profesjonalnego pełnomocnika jest równie ważne, jak opieka i pomoc prawna. W naszej gdańskiej kancelarii adwokaci są zawsze do dyspozycji naszych Klientów, którzy w trakcie prowadzonej sprawy w Sądzie mogą do nas zadzwonić i poradzić się w wielu sprawach, gdyż często sytuacja jest dynamiczna i musimy na bieżąco z Państwem podejmować takie czy inne decyzje. Jeśli sytuacja tego wymaga współpracujemy z doświadczonymi psychologami oraz lekarzami psychiatrami, do których nasi Klienci mogą zwrócić się o pomoc i profesjonalną opiekę.

Rozwód jest bardzo przykrym zdarzeniem w życiu człowieka, ale także z rozstania się małżonków wynikają określone bardzo istotne skutki zarówno faktyczne, jak i prawne dotyczące samych małżonków, małoletnich dzieci, majątku dorobkowego / domu / mieszkania.
Często pojawiają pytania do naszych adwokatów – co da mi rozwód z winy małżonka, a co bez orzekania o winie? A co z alimentami na dziecko i kontaktami dziecka ze drugim rodzicem ? Jak wykazać, ile zarabia małżonek, skoro znaczna część jego dochodów jest „na czarno”? A jak wykazać, jakie są faktyczne potrzeby dziecka?

Na wszystkie te i inne pytania udzieli odpowiedzi adwokat podczas spotkania w Kancelarii w Gdańsku. Postępowanie rozwodowe będzie toczyło się przed Sądem Okręgowym w Gdańsku - Wydziałem Rodzinnym Rozwodowym.

Ustalenie winy

Adwokaci w naszej kancelarii w Gdańsku  pomagają w rozstrzyganiu kwestii dotyczącej winy rozpadu pożycia małżeńskiego. Dla strony może być to sprawa kluczowa, której podporządkowuje strategię procesową, podczas gdy inni widzą w niej kartę przetargową. Należy jednak mieć na uwadze, że rozwody z orzekaniem o winie zawsze wiążą się z koniecznością opowiadania przed sądem o szczegółach pożycia małżeńskiego, niekiedy intymnych i bolesnych. Zawsze istnieje możliwość przeprowadzenia postępowania bez orzekania o winie.

Opieka nad dzieckiem/alimenty

Jeśli rozwodzący się małżonkowie mają dzieci, bardzo szybko zorientują się, że kwestia miejsca zamieszkania dziecka, władzy rodzicielskiej, kontaktów i alimentów, może poróżnić ich bardziej niż decyzja czy rozwód ma się odbyć z orzekaniem o winie, czy też nie. Tak nie musi być. Przepisy w większym stopniu niż kiedyś stawiają na porozumienie i mediację. I warto sięgnąć po te narzędzia, ponieważ dziecko łączy Państwa na zawsze.

Podział majątku

Dopóki istnieje małżeństwo, istnieje majątkowa wspólność małżeńska. Podział majątku w sprawie o rozwód jest rzadko spotykany. Niemniej, kwestia "co dalej" ze wspólnymi nieruchomościami, kredytami, oszczędnościami, pojawia się już na tym etapie i nierzadko jest powodem wielu zmartwień i trosk. Adwokat można prowadzić sprawę o podział majątku na podstawie aktu notarialnego (po uzyskaniu rozdzielności majątkowej), jeżeli nie koliduje to ze strategią w rozwodzie.